top of page

KITESURF / KİTEBOARD NEDİR ?

Uçurtma ile sağlanan rüzgar kontrolüne dayalı bir board sporu olan kitesurf, popülerliğini her geçen gün arttırarak son yılların yükselen trend spor dalı olmuştur. Bir güç sporu gibi gözükse de bele bağlı olan trapez sayesinde vücut ağırlığınızla gücü dengeleyip, direksiyon görevi gören bar ile rüzgarı, ayağınızdaki board ile de su üzerinde sürüşü kontrol edebildiğiniz bir denge sporudur. Herhangi bir spor altyapısına gerek olmadan, otuz kilogram üzeri tüm çocuklar ve her yaştaki bireyler tarafından rahatça yapılabilen kitesurf, rutin şehir hayatından uzaklaşıp rahatlamak isteyen doğa ve spor severler tarafından tercih edilmektedir.

KITEBASE GÖKOVA KITEBOARD OKULU

Board sporları tutkusunu yaşam biçimi haline getirmiş iki eğitmen olan Kıvanç ve Savaş tarafından 2012 senesinde  Gökova / Akçapınar Kiteboard sahilinde kurulmuştur. Asıl antrenörlük branşları snowboard olan Kıvanç ve Savaş ile başlayan serüven zaman içinde takım arkadaşlarının katılımıyla birlikte ekip olarak kışın Kartalkaya snowboard, yazın ise Kitebase Gökova kiteboard eğitmenliği şeklini almıştır. Tecrübeli ve meslekleri eğitmenlik olan bu takım Türkçe, İngilizce, Almanca ve Rusça olarak eğitim verebilmektedir. Kitebase Gökova Kiteboard Okulu eğitim dışında bünyesinde bulundurduğu sporcular, düzenlediği gençlik kampları ve Akyaka Kiteboard Turları ile faaliyetlerine 2012 yılından beri devam etmekte, kaliteli ve güvenilir eğitim için siz yeni misafirlerini beklemektedir.​​

riders meeting point.jpg

Kitebase Gökova Ekibi ile Sıradan Bir Günümüz !

MESLEKLERİ EĞİTMENLİK OLAN TECRÜBELİ EKİBİMİZLE TANIŞIN

Kıvanç Gedikali

1980 İstanbul doğumluyum. Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunuyum. 15 yıldır Kartalkaya’da snowboard eğitmenliği yapmaktayım. 

Çeşitli  windsurf,wakeboard ve yelken okullarında farklı görevlerde çalıştım ve eğitmenlik yaptım. Son 12 yıldır da Kitebase Gökova kiteboard okulunda eğitmenlik ve okul yöneticiliği yapmaktayım.

Bilal Koçak

1994 Sarıkamış doğumluyum, İstanbul’da büyüdüm. İst. Gelişim Üni. Beden Eğitimi ve Spor yüksek okulu antrenörlük bölümü mezunuyum, İstanbul Üniversitesinden Pedagoji formasyon eğitimimi tamamladım. Üniversiteyle beraber Tennis antrenörlük Belgesi elde ettim. 2010 yılından beri profesyonel freesytle Snowboard yapıp, eğitim vermekteyim. 2016 yılından beri Kitebase Gökova’da kiteboard eğitmenliği yapmaktayım.

Çagrı Yılmazoğulları

1983 izmir doğumluyum. Üniversite eğitimimi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği alanında tamaladım. İngilterede yaptığım yüksek lisanstan sonra enerji politikaları uzmanı oldum. Bütün hayatım boyunca ise hem amatör hemde profesyonel olarak birçok spor dalı ile ilgilendim. 6 yaşımdan itibaren KSK altyapıda başlayan basketbol serüvenime, Çiğili Belediyespor genç takımında Türkiye 7.liği sığdırdım. İzmir ekonomi üniversitesi basketbol, paintball, yelken ve kürek kulüplerinin hem başkanlığını hemde takım kaptanlıklarını yaptım. 2004 yılında olimpik sınıf rüzgar sörfü milli takım kampına katılıp milli takım yarışlarında yarıştım. Uzun yıllar windsurf eğitmenliğin ardından 5 yıldır da Kitebase Gökova okulunda kiteboard eğitmenliği yapmaktayım.

Efecan Sözer

1990 İstanbul doğumluyum. Galileo Galilei İtalyan Lisesi mezunuyum. Kültür Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesinde Turizm & Otelcilik okudum. Spora 3 yaşımda kayak ile başladım ve snowboard ile devam ettim. Kiteboard ile Kitebasede öğrenci olarak tanıştım ve profesyonel kadromuzla kendimi geliştirdikten sonra artık Kitebase Gökovada KB4 lisanslı eğitmenlik yapmaktayım. Aynı zamanda kendi butik otel, cafe & barımı işletmekteyim.

Münür Balabanoğlu

1975 Istanbul dogumluyum.Spora kucuk yaslarda Fenerbahce kulubunde basketbol ile basladim.Ortaokuldan itibaren M.S.U devlet konservatuarinda bale egitimi gordum.Dogaya olan tutkum nedeniyle motorsiklet,dag bisikleti ve windsurf sporlarina yoneldim.2017'de tanistigim kitebord sporu ise benim icin vazgecilmez oldu. KB4 lisansi ile Kitebase Gokova'da egitmenlik yapmaktayim.

Adem Başer

1980 istanbul dogumluyum . Hayatımın her döneminde sporla içiçe oldum ve çeşitli spor kulüplerinde yöneticilik yaptım. 
2004 yılında snowboard ve 2013 yılında Kiteboard ile tanıştım ve bu spora büyük bir tutku ile bağlandım. Daha önce öğrencisi olduğum Kitebase Gökova’da TYF-KB4 lisanslı eğitmenlik yapmaktayım.

Bora Atalay

1983 Istanbul doğumluyum. 1999 yılında windsurf eğitmenliğine başladım. 2000 de kiteboarda başlayıp 2004 te iko eğitmenlik sertifikası aldım. 2003 ten bu yana snowboard ve kiteboard eğitmenliği yapmaktayım.

Altar Canbek

1995 İzmir doğumluyum. Çocukluğumdan bu yana spor hep hayatımda olmuştur. Bir süre boyunca jimnastik, atletizm, basketbol ve futbol spor dalları ile hem amatör hem de profesyonel olarakilgilendim.
Muğlaya ilk olarak üniversite eğitimim için 2014 yılında geldim ve takip eden bir kaç sene içinde kiteboard ile tanıştım. Asistan olarak başlayan maceramda altı senedir yurtiçi ve yurtdışında eğitim vermekteyim.

Yunus Kılıç

1990 yılında Mersin de doğdum. 10 yaşında basketbolla  spor hayatima başladim. 8 yıl Çukurova Klubun de  profosyonel basketbol oynadim.2015 yılında snowboardla daha sonra 2017 de kitesurfle tanistim. Egitimini aldigim KiteBaseGökova da 2021 yilinda egitmenlige başladim.

Yiğitalp Çınar

2002 Muğla doğumluyum. Köyceğiz fen lisesi yıllarımda okul takımıyla birlikte Muğla Ormanspor altyapısında 4 yıl lisanslı basketbol oynadım. Ardından 2019 senesinde Kitebase Gökova'da asistan olarak Kiteboard'a başladım ve 2021 itibariyle eğitmen olarak devam ediyorum. Kiteboard sezonunun bitimiyle Snowboard ve Wakeboard yapıyorum.

Ender Maden

1995 Mugla Akyaka dogumluyum. Spor Bilimleri Üniversitesi Antrenörlük bölümü okudum. Birçok farklı branşta profesyonel ve amatör şekilde yer aldım, 2017 yılından beri dünyanın farklı yerlerinde Kb4 lisanslı egitmenlik yapmaktayım.

Özay Gökova

2002 Muğla/Gökova doğumluyum. Bursa Uludağ Üniversitesi biyosistem mühendisi öğrencisiyim’ 13 yaşımdan beri kite la iç içeyim, Kitebase Gökova’da büyüdüm diyebilirim. Yaklaşık 1 senedir de eğitmenlik yapıyorum.

Kaan Cengiz

1985 bursa doğumluyum. Doğu akdeniz üniversitesi Halkla ilişkiler ve reklamcılık  bölümü mezunuyum. Uzun yıllar farklı klüplerde futbolculuk ve antrenörlük yaptım. Kısa bir süre kayak ve snowboard yaptıktan sonra kitesörf ile tanıştım ve kb4 belgesini alarak eğitmenlik vermeye başladım.

Özgür 

1994 Muğla doğumluyum. İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum. Daha sonra İrlanda'da yüksek lisans yaptım. 2009 yılından beri kitesurf yapmaktayım. 2017 yılından itibaren de KB4 eğitmenlik belgemi aldım ve halen devam etmekteyim.

ANASAYFA
bottom of page