SPOT GÖKOVA / AKYAKA

Akyaka Beldesi, Gökova / Akçapınar sahilinde hizmet veren Kitebase Gökova okulu en yakın merkezi turizm beldesi olan Akyaka’ya araç ile 10 dakika mesafededir. Gökova / Akçapınar kiteboard sahili, 3 km uzunluğunda  sadece bu spor için ayrılmış diğer su sporları ve yüzmenin yasak olduğu sürüş ve eğitim alanı ile Türkiye'de tekdir. Bunun dışında Gökova Körfezi'nin özel coğrafi yapısı sayesinde yaz boyu sürekli esen termik rüzgarları ile sadece Türkiye’nin değil Avrupa'nın en önemli kiteboard spotlarından biridir. Ayrıca Gökova / Akçapınar sahili, denizin dalgasız, sığ, sıcak  ve tuz oranının düşük olması nedeniyle Kiteboard’un kolayca öğrenilebilmesi için imkan sağlamaktadır. Son olarak da okulda ve spotta , gölgelik oturma ve dinlenme alanaları, duş, wc, kafe, otopark gibi hizmetler bulunmaktadır.  

Kiteboard, Akyaka ve Kitebase Gökova Hakkında Fikir İçin Videomuzu İzleyin...

RÜZGAR DURUMU

Kiteboard Sahili, Gökova körfezi özelliği olan termik rüzgarları sayesinde kiteboard sevenlere tüm yaz boyunca kiteboard imkanı sunmaktadır. Kara-deniz sıcaklık değişimi ve körfezin yapısı, her gün saat 11.00 gibi başlayıp 18.00 gibi son bulan termik rüzgarı oluşturmaktadır. Havaların ısınması ile nisan ayında başlayan rüzgarlar ekim ayı sonuna kadar sürmektedir. Kuvvetli kuzey rüzgarı ve yağmurlu günler dışında kalan bu periyodta ki günlerde Gökova'da rüzgar yakalamak mümkün. 

2019 Haziran-Eylül Rüzgar Geçmişi

KONAKLAMA VE ULAŞIM

Akyaka, kiteboard sahiline en yakın kafe, bar, restoran ve konaklama için en uygun otel ve apartların bulunduğu bölgedir. 

Ayrıca Akyaka, Dalaman Havalimanına 60km, Marmaris ve Muğla'ya 25km mesafede bulunmaktadır.

Akyakadan kiteboard sahiline okul transfer araçını kullanarak yada sahil boyunca yürüyerek ulaşım mümkündür.

Akyaka ve çevresinde konaklama için okulumuzun yıllardır beraber çalıştığı ve bize özel fiyat veren otel ve apartlar bulunmaktadır. Tercihinizi yapmadan önce fiyat ve bilgi için bize bir danışın. 

ANASAYFA
sPONSORED BY
Working With

​                          +90 535 7951737

Akçapınar Kiteboard Sahili 
kitebase.png

© Copyright 2020. All rights reserved.